עבודה בעגלות בלוס אנג'לס

איך הכל התחיל...


הסיפור שלי התחיל בדומה לזה של כולם- השתחררתי מהצבא, סיימתי פסיכומטרי באוקטובר וידעתי שאני הולך להתחיל ללמוד באוקטובר הבא, מה שהשאיר לי שנה שלמה שידעתי שאני לא מתכוון להיות בה בארץ. מצבי הכלכלי (או יותר נכון של ההורים) ממש לא רע (טפו טפו טפו), אבל בכל זאת מאוד רציתי למצוא עבודה בחו"ל כדי לטייל עם כסף משלי ואולי אפילו לחזור עם חלק ממנו הביתה. הייתי מאוד רציני בנושא, בדקתי מלא חברות, דיברתי עם הרבה אנשים, חשבתי בכיוון ספינות דיג בנורבגיה, מובינג איפה שלא תרצו... ובסוף החלטתי ללכת "על הבטוח" (כביכול, כי הרי שום דבר לא בטוח) ובחרתי ללכת על עבודה בארה"ב בעגלות בלוס אנג´לס.

היום הראשון בעבודה


אז אחרי שקבענו עם נציגת החברה בארץ, שנראתה לנו נחמדה ועשתה עלינו אחלה רושם, טסנו ישירות ללוס אנג´לס. היום הראשון היה פשוט נוראי !!! הגענו לשם ובא לאסוף אותנו נהג החברה, שהיה נראה ילד די מטומטם... חבר שלי בא עם מזוודה גדולה שלא נכנסה בוואן, שהיה עמוס בסחורה (בקושי לנו היה מקום) ולכן הנהג קשר את המזוודה למעלה ואמר לנו: כן כן זה בסדר אני תמיד עושה את זה.... והתחיל לנהוג. עד שכמה דקות מאוחר יותר בעוד אנחנו על ה-405 (הכביש המהיר הכי עמוס בקליפורניה בערך) המזוודה החליקה ונפלה על הכביש, גרמה לתאונה ולפקק עצום !!! כמובן שהיינו צריכים להמשיך ולעשות את כל הסיבוב בשביל שכאשר נחזור יחכה לנו שוטר, שלמרבה המזל היה נחמד ועזר לי ולחבר שלי לאסוף את כל הבגדים שלו שנמרחו על הכביש. ככה עשינו היכרות עם משטרת ל.א. כבר ביומנו הראשון בארה"ב ! אין מה לעשות, אני מניח שהאימרה שכל ההתחלות קשות אכן נכונה. מזל שאחרי זה הדברים השתנו.

קצת על העבודה..


לעבודה עצמה הגענו עם הרבה רצון לעשות כסף ואחרי ששמענו כל מיני סיפורים. הבנתי מהר מאוד שהמרכיב העיקרי הוא פשוט רצון לעבוד, ללמוד את העבודה ולעשות כסף עם מטרה. קיבלנו הרבה בונוסים במהלך העבודה, למשל אם אתה מגיע לסכום מסוים, אתה מקבל בונוס של 50$. ברגע שהיינו קרובים לסכום הזה פשוט קפצה אצלנו האנרגיה בעבודה בקניון ועשינו הכל כדי להגיע אליו. אני מכרתי כריות חימום, שבתחילה היו נראות לי די מטופשות, אני מוכרח להודות אבל אחר כך הבנתי את היתרונות שבמוצר וממש אהבתי אותו. לקחתי כמה כריות הביתה, לארץ, ואני משתמש בהן די הרבה והן באמת ממש עוזרות. לאחר שחסכנו מספיק כסף לטיול הגדול, טיילנו במרכז אמריקה טיול נפלא של שלושה חודשים, ואחר-כך חזרנו בקיץ ללוס אנג´לס שוב כדי לעבוד. מה לעשות, צריך גם כסף לממן את שנת הלימודים הראשונה או לפחות חלק ממנה (אני לומד ברייכמן, במרכז הבינתחומי). הפעם החלטנו ללכת על מובינג וזוהי כבר אפיזודה לגמרי. עבודה קשה מאוד פיזית, אך מאוד קלה מנטלית, "ראש קטן" במונחים של הצבא. אומרים לך תרים את זה, תניח את זה ואתה פשוט עושה את זה, בלי לחשוב יותר מידי. אני אישית אהבתי את כל העובדים המכסיקנים (בחברה שעבדתי בה היו הרבה עובדים ממקסיקו), אנשים חמודים שאוהבים לעשות הרבה צחוקים בכל הנסיעות הארוכות במשאיות הובלה, איתם העברתי הרבה שעות העבודה. הכסף עצמו היה טוב, אבל לא כמו בעגלות. גם במובינג אגב יש קטע של פז"מ- מי שוותיק יותר מקבל את העבודות הגדולות יותר ויעשה יותר כסף. אחרי זה טיילתי גם באלסקה, שם ראיתי כל מיני חבר´ה שעבדו בדייג. לתחום הזה החלטתי לא להיכנס למרות שזה סיקרן אותי מאוד, עקב חוסר זמן וגם קצת פחד, כי זה באמת מאוד מסוכן, ככה לפחות שמעתי. יש שם גם עבודה במפעלי הדיג.
אני ממליץ שלא להתקרב לעבודה הזו!! לדעתי, זה די נורא מה שהולך שם. סירחון ועבודה שחורה וכל זה בשביל 7.5$ לשעה, כשבמובינג אתה בקלות עושה יותר ונהנה יותר ובעגלות בכלל אין על מה לדבר- יותר כסף ויותר הנאה.

בקיצור, מה שאני מנסה להגיד פה זה שאני לא מצטער לרגע על ההחלטה לשלב עבודה עם טיול בחו"ל. האנשים שהכרתי, החוויות וכמובן גם הכסף זה שילוב שלא יכולתי להשיג בטיול רגיל... ואגב, זה עושה את הטיול שאחרי העבודה להרבה יותר כיפי !!
המון בהצלחה במציאת עבודה - כל לוח דרושים בחו"ל יסייע בעניין הזה, תעשו הרבה כסף והכי חשוב- תהנו !!

הצעות עבודה ברחבי העולם, מלוחות העבודה של Maka

ההודעה נשלחה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

תפריט נגישות