עבודה בספרד בעגלות

עבודה בספרד זה אחלה, אבל איך מגיעים לזה? זאת כבר שאלה אחרת. לקראת השחרור מהצבא הדבר היחידי שחשבתי עליו הוא כמה כיף יהיה לחזור לאזרחות ולעשות מה שבא לי מתי שבא לי. אבל הדבר היחיד שלא קלטתי הוא שבשביל לעשות את כל הדברים שאני רוצה צריך כסף, והרבה. ידעתי שאני לא יכולה לקחת כסף מההורים, כי זה יגרום להם לחשוב שהם יכולים להתערב לי בחיים. אז החלטתי שאני צריכה ללכת לעבוד. הבעיה היא שעבודות לחיילים משוחררים בארץ הן כמעט רק בשירות לקוחות ומלצרות, ואלו לא עבודות ממש משתלמות.

עבודה בספרד


חצי שנה אחרי השחרור נזכרתי שאני מכירה מישהו שעזב את הארץ בשביל עבודה בספרד לפני כמה חודשים. נכנסתי למייל והתחלתי להתכתב איתו ולשאול שאלות בקשר לסיפור של עבודה בספרד. הבחור היה די נחמד וסיפר לי על העבודה בספרד שיש לו בעגלות. בהתחלה לא הבנתי בכלל מה זה עגלות, אבל אחרי שהוא הסביר לי קיבלתי תמונה יותר טובה. עגלות הן בעצם דוכנים בקניונים שמוכרים בהם כל מיני מוצרים כמו קוסמטיקה ומוצרי שיער. מסתבר שאם מחפשים עבודה בספרד, זאת אחת האפשרויות הכי טובות ואפשר להרוויח משהו כמו 200 אירו ביום!

איך למצוא עבודה בספרד


הצעד הבא שלי היה לחפש באינטרנט חברות ישראליות שמעסיקות עובדים צעירים בשביל עבודה בספרד בעגלות. היו כמה חברות כאלו ושלחתי להן קורות חיים (שלא היה בהם כמעט כלום). קיבלתי טלפון בחזרה משתי חברות של עבודה בספרד, ואחרי ראיון קיבלתי עבודה בספרד בעגלות של מחליקי שיער. נשמע קצת מצחיק, אבל התנאים שהבטיחו לי היו נשמעים ממש טובים. לא יכולתי לעמוד בפיתוי, דיברתי עם ההורים על עבודה בספרד, ויצאתי לדרך. החברה שעבדתי דרכה מימנה לעובדים את הכרטיס טיסה הלוך, אז הייתי מסודרת. את השוק שמרגישים כשנוחתים בשדה תעופה במדריד, אי אפשר לתאר.

עבודה בספרד ומגורים ליד העגלה


בשדה חיכה לנו נציג של המקום עבודה בספרד שהסיע אותנו לדירה. העגלה שעבדתי בה במסגרת של עבודה בספרד הייתה באחד הקניונים הגדולים באזור. היינו 4 שותפים בדירה. הדירה הייתה יחסית גדולה והיו בה רהיטים ומכשירי חשמל כמו מיקרוגל, מחשב עם אינטרנט וטלוויזיה. הבאסה הייתה שכדי לעשות כביסה היינו צריכים לרדת לחדר כביסה של הבניין. אבל גם לזה התרגלנו, וזאת הייתה דרך מעולה להכיר אנשים בלי עבודה בספרד כמו שלנו. הלכתי לישון קצת בלחץ כי ידעתי שלמחרת בבוקר אני כבר צריכה ללכת ליום הראשון של עבודה בספרד בעגלות של מחליקי שיער.

היום הראשון של עבודה בספרד


כשהגעתי לעגלה בקניון חיכה לי האחראי של העגלה. הוא סיפר שהוא התחיל גם בתור מוכר ואחרי שנה נתנו לו קידום. נראה לי שהוא סתם ניסה להחדיר בי מוטיבציה ושאני אבין שיש גם אפשרויות קידום. אבל המטרה שלי הייתה לחסוך מלא כסף בכמה חודשים ולנסוע לטייל בדרום אמריקה. אני לא אשכח את מה שהוא אמר לי שתי דקות אחר כך. יוני, האחראי, הסביר לי שכדי למכור מוצר אני צריכה להדגיש כמה הוא טוב, והדרך הכי טובה היא ניסיון עצמי. ואז אני קולטת שכל הבנות שעובדות בעגלה מסתובבות עם שיער ארוך ופנים מאופרות. כמה שעות אחרי זה אני מוצאת את עצמי במספרה כשמחברים לי תוספות לשיער ומלמדים אותי איך להחליק אותו עם המוצר שאני מוכרת במסגרת עבודה בספרד. אחרי זה חזרתי לעגלה, ושם הצמידו אותי לאחת העובדות הוותיקות כדי ללמוד בדיוק מה היא עושה. אחרי היום הראשון העמוס יצאנו כל החבר'ה מהעגלה לסיבוב בארים מקומי. ספרד מלאה בבארים ומועדונים עם מוזיקה מעולה. יש הרבה מקומות שמומלץ לצאת בהם, אבל זה גם משתנה לפי האזור שגרים בו. הכי טוב לברר עם החבר'ה שגרים באזור ויש להם עבודה בספרד כבר כמה חודשים. הם כבר יידעו הכי טוב לאן הכי שווה לצאת. חוץ מזה יש ברוב הערים בספרד מקומון שממליץ על בילויים ומועדונים. המלצה אישית שלי היא ללכת לפחות פעם אחת לאיזה טאפאס בר כדי להבין מה זה.

עבודה בספרד – טיפים מהמומחים


אחרי שלושה חודשים של עבודה בספרד, אני עדיין לא נחשבת מומחית. אבל יש כמה טיפים שאספתי מאנשים שגרו פה הרבה זמן עם עבודה בספרד. קודם כל והכי חשוב, אתם נמצאים בעגלות כדי למכור. ככל שתמכרו יותר, תעשו יותר כסף. כדי למכור יותר צריך להבין איך הספרדים חושבים. הם לא קרים כמו שאר האירופאים, אבל עדיין אי אפשר לקפוץ עליהם בטירוף כמו בישראל. אחד הטריקים שעובד תמיד, הוא לקרוא בעדינות למישהי שמתקרבת לעגלה, כשאין לה מספיק מרחב כדי לברוח. אחרי שהיא מגיעה, אומרים לה בשקט "שמעי, הבוס שלי לא פה כרגע, והמשמרת שלי תיכף נגמרת. מה את אומרת שאני אעשה לך מחיר ממש זול כשהבוס שלי לא רואה?". עדיין מוכרים לה במחיר מלא, אבל היא לא יודעת את זה. התחושה הזאת של ההנחה והיחס האישי עובדת ברוב הפעמים עם עבודה בספרד בעגלות.  

לחיות טוב עם עבודה בספרד


המשכורת היא באירו, אתם מרוויחים הרבה יותר כסף משהייתם עושים בארץ. ביום טוב של מכירות של עבודה בספרד אפשר להגיע גם ל-200 אירו. חוץ מזה לספרדים יש את הקטע של הסיאסטה. כל יום בצהריים הם יוצאים להפסקה של שעתיים מהעבודה. במקור זה אמור להיות בשביל מנוחה, אבל בתכלס הרבה מהם פשוט מנצלים את המצב כדי להסתובב בקניון. וכל מי שמסתובבת בקניון היא לקוחה פוטנציאלית. בדרך כלל הספרדים מסתדרים טוב עם ישראלים, אבל כדאי לנסות לפתח שיחה קצרה של דקה או שתיים כדי להבין יותר טוב במי מדובר ולא לגלות ישר שאתם מישראל. אם יודעים כמה משפטים בספרדית ואפשר לקשקש - עוד יותר טוב! הכי חשוב לא לשכוח שעכשיו אתם גרים פה ויש לכם עבודה בספרד שאתם מרוויחים בה טוב. אל תשכחו גם לבלות וליהנות!

הצעות עבודה ברחבי העולם, מלוחות העבודה של Maka

ההודעה נשלחה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

תפריט נגישות