עבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית

אזרחות אירופאית מאפשרת לישראלים לעבוד באירופה בכל אחת מבין המדינות החברות באיחוד האירופי. עבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית היא חוקית, והעובדים זכאים לקבל את התנאים הסוציאליים המלאים הקבועים בחוק, כמו תשלום עבור ימי מחלה, ימי חופשה, ביטוח רפואי ואף הטבות מס במדינות מסוימות. כמו כן, דרכון אירופאי מעניק המון יתרונות נוספים, כגון הזכות להתגורר במדינות האיחוד, ליהנות מרמת חיים גבוהה, ללמוד באירופה, להשקיע, לעבור באופן חופשי בין המדינות ועוד.

עבודה באירופה עם דרכון אירופאיישראלים רבים מחזיקים באזרחות אירופאית ולאחרים ישנה זכאות לקבלת דרכון אירופאי שיאפשר להם לטוס לעבוד באירופה באופן חוקי, וליהנות מכל אותם תנאים סוציאליים מהם נהנים אזרחי האיחוד.

ברות באיחוד יכולים לעבוד באירופה כעצמאיים או כשכירים בכל אחת ממדינות האיחוד ללא צורך בהוצאת אשרת עבודה מיוחדת. כמו כן, עבודה באירופה עם דרכון אירופאי של מדינה אשר אינה חברה באיחוד, עם אותן זכויות לאזרחים אירופאים מתוך מדינות האיחוד, אפשרית גם כן. זאת יש לברר באתר הרשמי של האיחוד האירופי בהתאם לסוג האזרחות ולמגבלות המפורטות בחוק.

מדינות בהן ניתן לעבוד באירופה עם אזרחות אירופאיתעבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית אפשרית באחת המדינות החברות באיחוד האירופי:

אוסטריה, איטליה, אירלנד, אסטוניה, בולגריה, בלגיה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה, שבדיה.

דרכון אירופאי - יתרונותבעלי דרכון אירופאי נהנים מיתרונות רבים. היתרונות לבעלי אזרחות אירופאית נוגעים בכמה תחומים, ולא רק בהיבט התעסוקתי.

בעלי דרכון אירופאי נהנים מיתרונות נוספים, כגון מהאפשרות להשקיע בנדל"ן באירופה, לרכוש בית או קרקע, ואפילו לא להתקע בתור הארוך בנמלי התעופה.

איך להוציא דרכון אירופאילכאורה, למאות אלפי ישראלים יש זכאות לדרכון אירופאי שיאפשר להם עבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית. יחד עם זאת, ישראלים רבים אינם מודעים כלל לזכאותם, ואילו אחרים הולכים לאיבוד בסבך הבירוקרטיה.

לכל מדינה באירופה יש מדיניות משלה בדבר הזכאות לקבלת אזרחות אירופאית וזהו מידע שחשוב לבחון בקפידה. חלק מן המידע זמין באתרי האינטרנט של שגרירויות המדינות השונות. כדאי להתעדכן במידע בנושא דרך דפי מידע רלוונטיים באתרי השגרירויות, להיעזר בסמכות מקצועית או עו"ד הגירה שיסייע לכם להגיש את הבקשה ולארגן את המסמכים לצורך קבלת אזרחות אירופאית. משך הזמן אשר דרוש לשם ההליך הוא דיי ארוך, ועלול להמשך בין שנה עד שלוש שנים.

עבודות באירופה לבעלי אזרחות אירופאיתעבודה באירופה לצעירים ישראלים בעלי אזרחות אירופאית מתחלקת למשרות בתחומי המכירה השונים ומשרות באירופה לא במכירות. לרוב, הצעות עבודה באירופה לצעירים במכירות הן עבודה בעגלות או בחניות יוקרה ועבודה במכירת ציורי שמן מדלת לדלת.

אולם, תחום המכירות אינו מתאים לכל אחד, וישראלים רבים מחפשים עבודה באירופה לבעלי דרכון אירופאי לא בעגלות. עבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית לא במכירות היא למשל טיפול בילדים, משרה המתאימה במיוחד לנשים צעירות. המטפלת מועסקת במשרה מלאה ומתגוררת בבית המשפחה. אופציה נוספת היא עבודה באבטחה במוסדות ממשלתיים, כמו אבטחה בשגרירויות ישראליות באירופה או במוסדות של הקהילה היהודית. העבודה מתאימה במיוחד ליוצאי יחידות קרביות.

אפשרויות תעסוקה אחרות באירופה לבעלי אזרחות הן עבודה בתור מנעולן הנחשבת לפופולארית מאוד, עבודות בחקלאות לאנשים המעוניינים לברוח מהעיר הגדולה ומחפשים עבודה פיזית ומאתגרת, עבודה בהדרכה כמדריכי נוער וילדים בקייטנות קיץ, או עבודות מטעם הסוכנות היהודית, חב"ד או ארגונים יהודים אחרים.

כבעלי דרכון אירופאי תוכלו לעבוד בכל עבודה שרק תרצו, כל עוד יש לכם את הניסיון והכישורים המתאימים: עבודה בתחום המלונאות, מסעדנות, עסקים, עבודות משרדיות ועוד.

עבודה באירופה ללא דרכון אירופאיישראלים ללא אזרחות אירופאית גם יכולים לעבוד באופן חוקי באירופה. דרך אחת היא עבודה באירופה לבעלי אזרחות זרה. אם יש לכם דרכון זר כלשהו, למשל דרכון אמריקאי, אוסטרלי, יפני או אחר, יהיה לכם קל יותר לקבל אישור עבודה.

עבודה באירופה בלי דרכון אירופאי וללא דרכון זר אפשרית באמצעות אשרת עבודה מתאימה. אזרחים ישראלים ללא דרכון זר יכולים להגיש בקשה לקבלת ויזת עבודה דרך השגרירות של המדינה באירופה בה הם מעוניינים לעבוד ולהמתין לאישורה. במקרים רבים החברה המעסיקה אתכם מסייעת בהליך זה ודואגת לספק אישורי עבודה לעובדיה. בדרך כלל, חברות אשר משיגות אישורי עבודה באירופה עושות זאת באופן חוקי ומתוך היכרות טובה עם חוקי העבודה וההגירה המקומיים.

עבודה בחו"ל לבעלי דרכון אירופאימעבר לאפשרות של עבודה חוקית באירופה, דרכון אירופאי מעניק גם יתרונות ביעדים אחרים של עבודה בחו"ל. מדינות שונות כמו אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד ואפילו ארה"ב מקלות יותר בהנפקת ויזות עבודה לבעלי אזרחות אירופאית. חשוב מאוד לשים לב – דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא צורך בויזה למטרת תיירות או עסקים בלבד, אך לא לצורך עבודה בארה"ב.

כדי לעבוד בחו"ל, במדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, תצטרכו במרבית המקרים להגיש בקשה מיוחדת להוצאת ויזת עבודה. לפיכך, עליכם להחליט האם לחפש עבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית, או לבחור ביעד אחר של עבודה בחו"ל לבעלי דרכון אירופאי.הצעות עבודה ברחבי העולם, מלוחות העבודה של Maka

ההודעה נשלחה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

תפריט נגישות