עבודה חוקית בחו"ל

חיילים משוחררים שזה עתה סיימו שירות צבאי בשכר זעום מחפשים את הדרך המהירה להרוויח כמה שיותר כסף ולטוס לטייל בחו"ל. הדרך להשגת המטרה היא בדרך כלל עבודה בחו"ל לתקופה קצרה, שהיא לרוב משתלמת הרבה יותר מעבודה בארץ. כמה זה חוקי? זה תלוי.

עבודה חוקית בחו"ל היא עבודה עם היתר. המשמעות היא, שכדי לעבוד באופן חוקי ולהמנע ממצב של חותמת שחורה על הדרכון, גירוש או מעצר – עליכם להחזיק באישור עבודה מיוחד או אזרחות נוספת המאפשרת לעבוד באופן חוקי ביעדים מסויימים.

אנו ממליצים על עבודה חוקית בחו"ל, כדי שתהיו חופשיים מדאגות, בטוחים ורגועים יותר. לעיתים גם תקבלו תנאי העסקה טובים יותר, הכוללים ביטוח בריאות ע"פ החוק, שעות עבודה מסודרות, ימי חופש, ימי מחלה ועוד.

עבודה חוקית בחו"ל לבעלי דרכון ישראליישראלים המעוניינים לעבוד בחו"ל באופן חוקי ואינם מחזיקים בדרכון נוסף או אזרחות זרה נדרשים להגיש בקשה לקבלת ויזת עבודה המהווה אישור עבודה חוקית בחו"ל. עבודה לא חוקית בחו"ל עלולה להוביל לעונשים כבדים בהתאם לחוקי ההגירה באותו יעד.

לצורך הוצאת אשרת עבודה חוקית מומלץ להכנס לאתר השגרירות הרשמי של מדינת היעד, לברר כיצד עליכם להגיש בקשה מסודרת ואילו מסמכים עליכם להנפיק או למלא. שימו לב – ישנן ויזות עבודה שונות בהתאם לסוג העבודה בה תעסקו.

מדינת ישראל חתומה על הסכמי טיול-עבודה עם מדינות שונות, אשר מאפשרים לצעירים בגילאי 18-30 משתי המדינות לעבוד ולטייל במדינה השניה. מדובר על ויזת טיול-עבודה הנועדה לקרב בין תרבויות, ולאפשר לצעירים לטייל ולחוות את היעד תוך כדי עבודה שתסייע לממן את הטיול.

מלבד זאת, ישנן תוכניות עבודה שונות ומגוונות בחו"ל לבעלי דרכון ישראלי המאפשרות עבודה חוקית לישראלים. למשל, ישנן תוכניות עבודה מיוחדות למשרות של טיפול בילדים (אופר), תוכניות של עבודה חוקית בחו"ל בתחום של הדרכה בקהילה היהודית, במחנות קיץ ועוד.

יעדי עבודה פופולאריים בחו"ל הם ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, גרמניה, אנגליה ודרום אפריקה. ביעדים אלו תוכלו למצוא עבודה חוקית בעגלות בקניונים או במכירת ציורי שמן, וגם עבודה חוקית בחו"ל לא במכירות, כמו טיפול בילדים, הדרכה, עבודות אבטחה בחו"ל, עבודה בקטיף ועוד.

עבודה חוקית בארה"בעבודה חוקית בארצות הברית אפשרית עם ויזת עבודה מתאימה, באמצעות גרין קארד או עם אזרחות אמריקאית.

עבודה בארה"ב עם ויזת עבודה


ישנם כמה סוגים של ויזות עבודה לארה"ב לצורך עבודה חוקית בחו"ל. על מנת להוציא ויזת עבודה יש להגיש בקשה מסודרת לשגרירות ארצות הברית, ולצרף לבקשה את המסמכים הנחוצים, תמונות ואישורים רלוונטיים. ויזת H2B היא ויזת עבודה זמנית המאפשרת לעבוד בארה"ב באופן חוקי, והיא לרוב הויזה המתאימה לעובדים ישראלים צעירים המגיעים לעבודה לתקופה קצרה.

עבודה בארה"ב לבעלי גרין קארד


גרין קארד הוא למעשה ויזת הגירה. הגרין קארד מעניק מעמד של תושב קבע למחזיק בו. גרין קארד מאפשר לכם אישור שהייה ועבודה בארה"ב. כלומר, תוכלו לעבוד בכל עבודה שתבחרו, כל עוד יש לכם את הכישורים המתאימים, באופן חוקי.

עבודה בארה"ב לבעלי אזרחות אמריקאית


בעלי אזרחות אמריקאית, כמו בעלי Green Card, יכולים לעבוד בכל עבודה שיבחרו. בעלי אזרחות אמרקיאית יכולים למעשה לעבוד בכל משרה במידה והם בעלי הכישורים המתאימים, ככל אזרח אמריקאי. הם גם זכאים לקבל את כל הזכויות הסוציאליות על פי חוק.

עבודה חוקית באירופהעבודה חוקית באירופה היא עבודה עם היתר עבודה מתאים או עבודה חוקית לבעלי אזרחות אירופאית.

אישורי עבודה באירופה


בניגוד לארה"ב אשר מאפשרת כניסה של עובדים זרים באמצעות ויזת עבודה, כל עוד הם עומדים בקריטריונים הראויים, מדינות אירופה פחות גמישות בנושא. קיימת אפשרות לקבל ויזת עבודה זמנית וחוקית, אך לצורך קבלת אישור עבודה, יש לברר תחילה את הדרישות לקבלת ויזה בהתאם לחוקים ולמגבלות במדינה הספציפית בה אתם מתכוונים לעבוד.

עבודה באירופה לבעלי דרכון אירופאי


בעלי דרכון אירופאי השייך לאחת מהמדינות החברות באיחוד, רשאים לעבוד בכל מדינה באיחוד האירופאי באופן חוקי. אזרחות אירופאית מאפשרת עבודה חוקית בחו"ל במדינות אירופה ללא צורך בהוצאת ויזת עבודה לאזרחים ישראלים. כמו כן, ככל אזרח אירופאי, תזכו להטבות מסוימות ולתנאים הסוציאליים הכוללים תשלום עבור ימי מחלה, רכישת ביטוח רפואי ואף הטבות מס במדינות מסוימות.

עבודה חוקית ביעדים נוספים בעולםעבודה חוקית בקנדה – קנדה היא מדינה המעודדת הגירה, מתוך הרצון למשוך אליה עובדים למקצועות מסויימים. לפיכך, היא מקלה בקבלת אישורי עבודה.

עבודה חוקית באוסטרליה – הסכם טיול-עבודה שנחתם לאחרונה מאפשר לצעירים ישראלים לטייל ולעבוד באוסטרליה באופן חוקי.

עבודה חוקית בניו זילנד – עבודה חוקית בחו"ל אפשרית גם בניו זילנד, בזכות הסכם טיול-עבודה עליו חתומות המדינות, המעודד צעירים מישראל להגיע לניו זילנד לטייל ולעבוד.

עבודה חוקית בדרום אפריקה – על מנת לעבוד באופן חוקי יש להוציא ויזת עבודה בהתאם למגבלות בחוק.

עבודה חוקית בפיליפינים – כדי לקבל אישור עבודה חוקי לתקופה קצרה יש להגיש בקשה ע"י המעסיק.

עבודה חוקית בתאילנד – אישורי עבודה מונפקים לרוב רק לעובדים מתאימים.

עבודה חוקית בחו"ל - לא עגלותעבודה בחו"ל היא לאו דווקא עבודה בעגלות וישנן אף הצעות עבודה בחו"ל לא במכירות. אם ברצונכם למצוא עבודה חוקית בחו"ל שהיא לא בעגלות, תוכלו למצוא עבודות כגון עבודה בספינות נופש – אישור העבודה במקרה זה מונפק ע"י חברת הספנות, ומאפשר כניסה למדינות שונות. כמו כן, ישנן משרות אבטחה בחו"ל מטעם משרדים ממשלתיים או במוסדות של הקהילה היהודית. גם כאן, לרוב ידאגו לכם לאישור מתאים המאפשר עבודה חוקית בחו"ל.

אם אתם בעלי תואר ראשון ו/או ידע מקצועי תוכלו ביתר קלות למצוא עבודה בחו"ל באופן חוקי. חברות רבות אף ישלמו משכורות גבוהות יותר עבור צעירים בעלי השכלה אקדמאית. תואר ראשון נותן לכם גם פריבילגיות מסוימות בהגשת בקשה לויזת עבודה.

עבודה חוקית לבעלי תואר אקדמאי תוכלו למצוא בכל רחבי העולם. לדוגמא, אם יש לכם תואר או ניסיון בחקלאות, תוכלו בקלות יחסית למצוא עבודה בחקלאות בחוות שונות, מאוקלהומה עד כפרים קטנים בסין. יהיה לכם קל למצוא עבודות גם בתחום המכירות שהן לא בעגלות, במיוחד אם יש לכם תואר רלוונטי במנהל עסקים וכדומה. תוכלו לעבוד בנדל"ן במנהטן או במכירת מכוניות בלונדון ולהרוויח הכי טוב שיש.

הצעות עבודה ברחבי העולם, מלוחות העבודה של Maka

ההודעה נשלחה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

תפריט נגישות