עבודה בארה"ב לבעלי אזרחות אמריקאית

עבודה לאזרחים אמריקאים – לא רק באמריקה! קיים מגוון רחב של אפשרויות עבודה בחו"ל לבעלי אזרחות אמריקאית הן בארה"ב והן במדינות מפותחות אחרות; ביבשת אירופה, אוסטרליה, אסיה והמזרח הרחוק.

אזרחים אמריקאים נהנים מהטבות רבות וזכאים לקבל המון הקלות בכל הנוגע לעבודה בחו"ל. היתרונות הברורים הם הגישה הקלה יחסית למקומות שבהם שער המטבע גבוה וכך גם האפשרות להרוויח הרבה כסף. כמו כן, הקלות בהשגת עבודה במקומות אלו, מבלי הצורך בניירת מיוחדת ותוך "דילוג אלגנטי" מעל המנגנון המסורבל והבירוקרטיה המסובכת בהשגת אישורי עבודה. הכל קל ופשוט יותר לאזרחים אמריקאים.

יתרונות לבעלי דרכון אמריקאי

 

כאמור, בעלי דרכון אמריקאי או אזרחות אמריקאית נהנים מיתרונות רבים בכל מה שקשור לעבודה בחו"ל בכלל ולהצעות עבודה בארה"ב בפרט. עבודה לאזרחים אמריקאים מתאפשרת במסגרות שונות כחלק מהסכמים בין מדינות. המדינות שלוקחות חלק בהסכם מציעות החלפת צעירים (בדומה לתכניות החלפת סטודנטים), כחלק ממסגרת עבודה זמנית או עונתית, וכן תכניות חילופי עובדים, מתן ויזת עבודה לארה"ב שמוגבלת בזמן ועוד.  

המדינות שעמן מקיימת ארה"ב הסכמי עבודה שחלים על אזרחיה, בעלי אזרחות או דרכון אמריקאי, הן:

אוסטרליה, אירלנד, ניו זילנד, סינגפור - במסגרת הסכמי Working Holiday Visa או ויזה זמנית אחרת, רשאים אזרחים אמריקאיים לעבוד במדינות אלו. היתרון הוא, שויזה מסוג Working Holiday או ויזה זמנית ייעודית לעבודה ניתנות שתיהן בקלות רבה לאזרחים אמריקאים (בהשוואה לתהליך שנדרש להוצאת ויזת עבודה מסוגים אחרים, שניתנת על בסיס קריטריונים שאינם אזרחות אמריקאית).

צרפת, קנדה – אזרחים אמריקאים בעלי סטטוס של סטודנט רשאים לעבוד בצרפת וקנדה. לעומת סטודנטים שאינם אמריקאים, ועבורם העבודה מוגבלת לשעות עבודה מצומצמות או לתחומי הקמפוס בלבד, ישנן הרבה פחות מגבלות עבודה החלות על סטודנטים עם דרכון אמריקאי שעובדים בצרפת או בקנדה.

הממלכה המאוחדת - בבריטניה (הממלכה המאוחדת) אין צורך בויזה כלשהי או סטטוס כלשהו, בעלי אזרחות אמריקאית רשאים לעבוד שם מתוקף אזרחותם מבלי להוציא מראש ויזה מיוחדת או לעמוד בתנאים כאלו או אחרים, למעט האזרחות האמריקאית עצמה.

עוד ייהנו מיתרון במציאת עבודה בחו"ל: עובדים בעלי אזרחות אמריקאית בכל גיל, שמחפשים עבודה באחת המדינות שמבססות מתן היתרי עבודה לזרים על בסיס קרדיט או שיטת נקודות – למשל אוסטרליה או דנמרק. במדינות אלו (ואחרות, שמבוססות על שיטה דומה לחלוקת ויזות עבודה), אזרחים אמריקאים זוכים לניקוד גבוה על אזרחותם האמריקאית, לרוב גבוה יותר מאשר מקבלים אזרחים ישראלים.

ובארה"ב עצמה? כמובן שאפשרויות עבודה לאזרחים אמריקאים פתוחות לחלוטין בתוך גבולות ארה"ב: בהתחשב בגורמים שנובעים מעולם העבודה וסביבת ההעסקה, אזרחות אמריקאית מאפשרת עבודה בארה"ב כמעט ללא הגבלה, מבלי צורך להוציא ויזת עבודה לארה"ב. המגבלות החלות על אזרחים אמריקאיים בבואם לחפש עבודה בארצות הברית הן מגבלות הנובעות מגיל, ניסיון תעסוקתי, שליטה בשפה וגורמים אחרים – אך לא מתוקף סטטוס כלשהו, מאחר והאזרחות עצמה מאפשרת לעבוד באופן חופשי (כשם שאזרח ישראלי רשאי לעבוד בישראל, רשמית, בכל מקום ותפקיד ומבלי הגבלה).

הצעות עבודה בארה"ב לאזרחים

 

הצעות עבודה לבעלי אזרחות אמריקאית קיימות בכל תחום שבו שוק העבודה פורח ומשגשג. עבודה לאזרחים בארה"ב ששהו בה למשך זמן רב ולתקופה רצופה תהיה קלה יותר למציאה מאשר עבודה לאזרחים אמריקאים שהתגוררו בישראל, למשל (או במדינה אחרת) רוב חייהם הבוגרים, ואזרחותם מבוססת בעיקר על לידה בארה"ב או קרבת דם מדרגה מתאימה, לאזרח אמריקאי.

משרות עבודה לאמריקאים שגדלו בארה"ב

כאמור, כל תחום בו קיימת עבודה יקבל בלי שום מגבלה פורמלית אזרחים אמריקאים שגדלו וחיו רוב חייהם בארה"ב – כמובן בהתאם לכישורים אישיים, גיל, מיקום גיאוגרפי ונתונים אחרים. במיוחד, אמריקאים (גם אם הם ישראלים אמריקאים) שסיימו תואר בקולג', אוניברסיטה או מוסד אקדמי אחר בתוך ארה"ב, יהנו מנגישות גבוהה וממקדם-התאמה גבוה למשרות רבות בתחומים שונים ומגוונים.

הצעות עבודה בארה"ב לאזרחים שחיים מחוץ לארה"ב

במקרה זה, היתרון של אזרחות אמריקאית והיות אזרח אמריקאי הוא ברמה הפורמלית. חברות שעוסקות במכירות ומחפשות ישראלים דווקא, מעדיפות עובדים בעלי אזרחות אמריקאית, גם אם הם לא חיו בארה"ב זמן רב, פשוט מאחר והאזרחות מקנה סטטוס עבודה חוקי מבלי צורך בניירת מרובה ומילוי טפסי בקשה מיוחדים להבאת עובד. באופן דומה, חברות שמחפשות עובדים בתחום האבטחה והשמירה או בכל תחום אחר בו אין צורך מיוחד בידיעת שפה אנגלית או בתואר ממוסד לימודים אקדמי אמריקאי – מקומות עבודה כאלו יעדיפו גם הם באופן פורמלי אזרחים אמריקאים על פני מועמדים אחרים, מאותה הסיבה שקשורה בקלות ההעסקה של העובד.

הצעות עבודה ברחבי העולם, מלוחות העבודה של Maka

ההודעה נשלחה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

תפריט נגישות